hrz
08 بهمن 1401 - 15:38

توهین کنندگان به ادیان توحیدی را مسیحی به حساب نمی آوریم

اصفهان - اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران گفت: افرادی که به اسم مسیحیت و فرهنگ اروپایی در ایران فتنه انگیزی می کنند را مسیحی به حساب نمی آوریم.

به گزارش خبرنگار مهر، سیپان کاشچیان اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران ظهر شنبه در دیدار با استاندار اصفهان اظهار داشت: امسال اگرچه دیدار ما با برداران مسلمانان مان به تاخیر افتاد اما در روزهای گذشته انتظار دیدار دوباره شما را می کشیدیم و اکنون از دیدار وگفت‌وگو با شما بسیار خوشحال هستیم.

وی ادامه داد: تشکر می کنیم که علیرغم فشردگی کار و مسئولیت های فراوان در جمع ما حضور یافتید تا بر عمق برادری مان تحقق ببخشید.

اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران با اشاره به عمق همزیستی، برادری و همسایه گی میان ادیان توحیدی در اصفهان، گفت: در سالی که گذشت توانستیم بسیار مسالمت آمیز، دوستانه و برادرانه روابط گذشته را تعمیق ببخشیم و در راه اعتلای کشورمان تلاش کنیم.

وی افزود: شاهد این هستیم که با وجود زندگی اقوام مختلف در اصفهان، این زیست دائماً رو به پیشرفت و نزدیکی است. همه دوشادوش یکدیگر بعنوان ملت ایران زندگی می کنند و عمق این روابط در حال پیشرفت است.

اسقف اعظم ارامنه اصفهان خاطرنشان کرد: با وجود تمام واقعیت های اجتماعی که در استان وکشور وجود دارد بسیاری از افراد نمی خواهند این نزدیکی و دوستی را ببینند، از این رو واقعیت ها را تحریف کنند و با خصومت سعی در فتنه انگیزی دارند.

وی اظهار کرد: متأسفانه در روزهای گذشته شاهد بودیم کشورهای دیگر سعی دارند دوستی را میان ملت ایران بر هم بزنند که به لطف خداوند تاکنون موفق نشده اند نقشه های شوم خود را اجرایی کنند.

اسقف اعظم ارامنه تصریح کرد: افرادی که به اسم مسیحیت و فرهنگ اروپایی در ایران فتنه انگیزی می کنند را مسیحی به حساب نمی آورم چون کسی که به خدای متعال اعتقاد داشته باشد نمی تواند توهین به مقدسات ادیان توحیدی را بپذیرد.

وی اضافه کرد: متأسفم که یک شخصیت ضد دین اعمالی را در اروپا انجام و تمامی تمرکز رسانه های جهانی را به خود معطوف می کند در حالی که ما در جمهوری اسلامی هر روز به صورت دوستانه و برادرانه در کنار یکدیگر زندگی می کنیم؛ آنها این موضوع مهم را از چشم مردم دنیا پنهان می کنند.

اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران عنوان کرد: تشکر می کنم از دولت محترم جمهوری اسلامی ایران که دوستانه و برادرانه با جامعه مسیحیت بالاخص ارامنه همکاری صمیمانه و خالصانه ای دارد و از صمیم قلب از شما سپاسگزارم.

وی در پایان خطاب به استاندار اصفهان گفت: امیدوارم خداوند به شما سلامتی و قوت دهد. همیشه مد نظر دعاهای من هستید. امید است خداوند قدرت و قوت بیشتری برای خدمت به مردم شریف اصفهان به شما اعطا کند. باعث افتخار است که استاندار و مسئولین فعلی اصفهان بیش از گذشته گوش شنوایی برای سخنان ما دارند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1002763