hrz
02 اسفند 1401 - 23:31

یادگیری فنون رسانه ضرورت دارد

فرماندار شهرستان اردستان گفت: بیش از ۸۵ درصد رسانه‌های فضای مجازی شهرستان اردستان در راستای پیشرفت و نشاط شهرستان هم‌فکر هستند که البته باید فنون رسانه را یاد گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردستان، سید محمد هادی احمدی‌طبا فرماندار اردستان در جلسه کمیته فضای مجازی اظهار داشت: همگرایی و هم‌فکری بین مسؤولان و اصحاب‌رسانه از نکات مهم در کمیته فضای مجازی است که با توجه به ضرورت و اهمیتی که این عامل داشت به عنوان یکی از مصوبه‌های شورای فرهنگ عمومی شهرستان قرار گرفت تا یک خط مشی برای حرکت باشد.

وی با بیان اینکه می‌خواهیم اردستان با نشاط و در مسیر پیشرفت داشته باشیم، افزود: بیش از ۸۵ درصد رسانه‌های فضای مجازی شهرستان اردستان در راستای موضوع پیشرفت و نشاط شهرستان هم‌فکر هستند که این عامل یک اتفاق خوب است.

احمدی‌طبا با اشاره به تولید خبر خوب در شهرستان اردستان، بیان کرد: در مجموعه‌های خبرگزاری‌های کشور اخبار بسیار خوب و امیدآفرینی توسط خبرنگاران شهر تولید شده که رویکرد خبر یک رویکرد مثبت است گرچه ممکن است خبر انتقادی باشد اما چون مسائل جامعه را بیان می‌کند رویکرد مثبت دارد.

فرماندار اردستان ضمن تاکید بر ضرورت ارتباط بین مسؤولان و رسانه‌ها، خاطرنشان کرد: فنون رسانه را باید یاد بگیریم، رسانه‌های معاند فنون رسانه را خوب بلد هستند و با وجود اینکه تولید خبر کمتری دارند اما با تکرار و تلقین بسیار بر جامعه تاثیرگذاری بیشتری دارند.

وی با اشاره عفو رهبری در خصوص محکومان اغتشاشات، تاکید کرد: راهبرد مقام معظم رهبری در اغتشاشات اخیر بی‌نظیر بوده و این موضوع در حوزه رسانه و جهاد تبیین حائز اهمیت است و هیچ تبیینی بهتر از این نوع رفتار رهبری نیست.

مصطفی صادق‌زاده فرمانده انتظامی شهرستان اردستان نیز در این جلسه اظهار کرد: اکنون در کشور جنگ در حوزه رسانه و سایبری است و این جنگ در ظاهر هیچ خونریزی و آثاری ندارد اما نتایج و آثار ویران‌‌کننده را بر جای می‌گذارد که از ده‌ها جنگ سخت و جنگ جهانی نیز خطرناک است.

وی ادامه داد: در کشوری همچون ایران که پایه آن فرهنگی و مذهبی است و دشمن نیز با هشت سال جنگ نتوانست آن را تخریب کند و به همین دلیل از فضای رسانه‌ای وارد شده و سعی دارد که در خانواده‌ها رخنه کند.

صادق‌زاده یادآور شد: مشاهده می‌کنیم که رشد فزاینده‌ای در جرائم سایبری وجود دارد که این‌ها شامل کلاهبرداری‌های اینترنتی، موارد مربوط به فیشینگ و غیره است که می‌طلبد در این خصوص اطلاع‌رسانی ویژه انجام شود.

پایان پیام/۶۳۱۳۵/ش

منبع: فارس
شناسه خبر: 1049382