hrz
22 دی 1401 - 17:06

امیر ایرانی: اولین همایش ملی تمدن دریایی - مسیر پیشرفت در راستای جهاد تبیین است/ تشریح نفش دریا در توسعه اقتصاد کشور

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به برگزاری نخستین همایش ملی تمدن دریایی - مسیر پیشرفت، گفت: برگزاری این همایش در راستای جهاد تبیین است تا همه هموطنان عزیزمان بدانند که سواحل ما تا چه میزان اهمیت دارند.

امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش ظهر امروز(پنجشنبه ۲۲ دی‌ماه) در حاشیه برگزاری اختتامیه برگزاری نخستین همایش ملی تمدن دریایی - مسیر پیشرفت که در منطقه سوم دریایی نبوت - کنارک- برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: مرکز بین المللی امنیت دریایی واقع در کنارک و سواحل جنوب شرق کشور توانسته ارتباط خود را با سایر مراکز امنیت در منطقه برقرار کند و با همکاری ارگان‌های دریایی داخلی و کشورهای منطقه یک تسلط اطلاعاتی کامل و کافی را در منطقه در حوزه امنیت و ایمنی دریانوردان دارد.

وی افزود: هرگونه رخداد در سطح دریا از ساده‌ترین آن‌ها که تردد در سطح دریا است، رصد و درباره آن تبادل اطلاعات صورت می گیرد. اگر شناوری در حالت اضطرار قرار بگیرد آن‌گاه اطلاعاتش به سرعت در این مرکز مورد پایش و پالایش قرار گرفته و به سرعت به آن امدادرسانی می شود.

دریادار ایرانی با بیان اینکه امروز افتخار داریم تا نخستین همایش ملی تمدن دریایی - مسیر پیشرفت را در مرکز بین‌المللی امنیت دریایی برگزار کنیم، تصریح کرد: همه این مسیری که در حال طی آن هستیم در راستای جهاد تبیین است که همه هموطنان عزیزمان بدانند که سواحل ما تا چه میزان اهمیت دارند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در پایان خاطرنشان کرد: یکی از اهداف برگزاری این همایش با حضور اساتید دانشگاه این است که 
با نقش و اهمیت دریا به عنوان منبع عزیز خدادادی در توسعه و اقتصاد در حوزه های اقتصاد دریا و پس‌کرانه و پساپس‌کرانه به کشورمان کمک کند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 973075